logo Willa Megi

atrakcje

dlaczego

warto wybrać Krynicę Morską?

Ponieważ tak jak my, Państwo też zakochają się w tym urokliwym miejscu. Krynica Morska w odróżnieniu od innych nadmorskich kurortów to wyjątkowy klimat, który można poczuć już wjeżdżając do miejscowości.

WIELBŁĄDZI GARB

Spacer z Krynicy Morskiej w stronę Piasków to doskonała forma obcowania z przyrodą. W kierunku Piasków drogą nr 501,około 2 km za miastem znajduje się Wielbłądzi Garb, czyli zespół najwyższych wydm na Mierzei Wiślanej. Jest to najwyższy szczyt na Mierzei Wiślanej (49,5 m) i jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie.
Jadąc lub idąc od strony Krynicy po prawej stronie znajduje się parking samochodowy (zatoczka). Następnie należy się udać w kierunku południowym, ścieżką na sam szczyt wydmy. Wejście zajmuje około 15 min, ale warte jest wspaniałego widoku z samego szczytu, z którego widać Morze Bałtyckie i Zalew Wiślany. Nazwa wydmy wzięła się stąd iż patrząc na nią od strony Zatoki Gdańskiej, widać dwa garby jak u wielbłąda!

Koniecznie sprawdź naszą ofertę

Super niskie ceny

REJSY PO ZALEWIE

Rejsy po Zalewie Wiślanym – można udać się do Fromborka, Tolmicka lub Elbląga. Są też rejsy typowo widokowo-wycieczkowe po Zalewie. Port znajduje się od strony Zalewu Wiślanego, w pobliżu ul. Gdańskiej (główna ulica przelotowa prowadząca przez miasto).

Polskie morze oferuje wspaniałe okazje do wypoczynku, zwiedzania i odkrywania. Można skorzystać z wielu atrakcji, takich jak plażowanie, kąpiele morskie, rejsy, sporty wodne, obserwacje ptaków, wycieczki łodzią i wiele innych. W Polsce można również znaleźć wiele ciekawych miejsc, takich jak Krynica Morska, która słynie z pięknych plaż i historii.

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Długość 13 km nowa ścieżka rowerowa utwardzona przez las wzdłuż linii brzegowej Bałtyku.To doskonała opcja na aktywnie spędzony czas podczas wypoczynku nad morzem. Trasa ciągnie się głównie przez zalesione tereny. Uroku tej atrakcji dodają z pewnością piękne nadmorskie widoki.Ścieżka z Krynicy Morskiej do Piask stanowi element Szlaku Jantarowego.

LUNAPARK

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego lunaparku, który znajduje się w centrum Krynicy Morskiej – obok molo i przystani pasażerskiej. Zapraszamy do naszego centrum rozrywki zarówno dużych, jak i małych. Nasze atrakcje to: pajączki bungee, samochodziki, kolejka górska, karuzele.

 

MUZEUM ZALEWU WIŚLANEGO

MIEJSCOWOŚĆ: – Kąty Rybackie – 15 km.

Muzeum pokazuje i opisuje historię szkutnictwa oraz rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.Jednym z najciekawszych eksponatów muzeum jest oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz łódź o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów ryb jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Muzeum prezentuje również tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu oraz unikatowy ślizg lodowy Ludowy 8 – zwany od nazwiska konstruktora Weilandem.

O nas

Jeżeli szukają Państwo wygodnego i przytulnego noclegu nad morzem, to Willa Megi w pełni odpowie na Wasze oczekiwania. To nowy nadmorski pensjonat oferujący pokoje do wynajęcia w miejscowości Krynica Morska odległy zaledwie o 650 metrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego.Stworzyliśmy go z myślą o Państwa wygodzie.

social media

willamegi. All rights reserved. design by www.intensegraphicdesigner.pl

Scroll to Top